LBL3 – BRONZA!!!

Debiju LBL3 ar bronzas godalgām veiksmīgi izdevies noslēgt “Basketbola skola Tukums/TSS” komandai, kas bronzas sērijā līdz divām uzvarām pārspēja Salacgrīvas komandu.

Pirmo sezonu Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijā Tukuma komanda debitēja ar zaudējumu, tieši pret Salacgrīvas basketbolistiem, kas lika noprast, ka šajā līgā viegli neklāsies. Turpinājums gan izvērtās daudz sekmīgāks un pirmajā posmā iegūta otrā vieta, kas ļāva nodrošināt dalību otrajā posmā.

Otrajā posmā piedalījās 9. spēcīgākās līgas komandas , kas tika apvienotas vienā grupā. ‘’Basketbola skola Tukums/TSS’’ līdz pat sezonas beigām atradās tabulas trijniekā , tomēr sezonas kopvērtējumu noslēdza 4. vietā, bet tas ļāva izcīnīt mājas priekšrocības izslēgšanas spēļu pirmajai kārtai!

Ceturtdaļfinālā divu spēļu summā pārspēta spēcīgā Iecavas “BK Dartija” komanda, kas nodrošināja vietu pusfinālā un tikšanos ar regulārās sezonas uzvarētājiem BK Cēsis! Pusfināla pirmajā spēlē Tukumā, kuru klātienē bija ieradušies vērot kupls līdzjutēju pulks, viesu komanda no Cēsīm sākumā ieguva nelielu pārsvaru, ko arī izdevās noturēt līdz beigām un izcīnīja uzvaru 86:78. Atbildes spēlē Cēsīs mājinieki ieguva drošu pārsvaru, bet tukumnieki nepadevās un uzsāka pakaļdzīšanos, tomēr arī ar to bija par maz un tika piedzīvots zaudējums 78:71.(summā 164:149)

Bronzas sērijā Tukuma komandai pretī stājās ļoti neērts pretinieks – Salacgrīvas komanda , ko vēl šajā sezonā nebija izdevies uzvarēt. Pirmo spēli Salacgrīvā nācās aizvadīt bez četriem pamatsastāva spēlētājiem, sīvā cīņā, tomēr tika piedzīvots zaudējums ar 85:88. Atbildes spēle Tukumā varēja izrādīties pēdējā sezonā, tomēr Tukuma komandai izdevās uzvarēt, sagraujot Salacgrīvas komandu pateicoties gan augstajai trīspunktu precizitātei – 16/28 (56%) , gan arī sanākušajiem skatītājiem, kuri bija tuvu pie 300 cilvēkiem! Uzvara! 102:64. Sērijā 1-1 un izšķirošā spēle norisinājās Salacgrīvā! Spēle gaita bija ļoti nervoza un abas komandas apmainījās ar izrāvieniem. Līdz pat pēdējam uzbrukumam nebija skaidrs, kura komanda izcīnīs uzvaru spēlē un visā bronzas sērijā, tomēr tukumnieki galotni nospēlēja veiksmīgāk un spēja uzvarēt Salacgrīvas komandu atkārtoti. Debijas sezonā LBL3 “Basketbola skola Tukums/TSS” izcīna bronzas medaļas!

Kā uzsver komandas galvenais treneris Sandis Poga, tad sezona izvērtās raiba, izbraukāta gandrīz visa Latvija, diemžēl komandu nesaudzēja arī traumas, bija skaistas uzvaras un arī sāpīgi zaudējumi. Bet pats galvenais ir sperts solis uz priekšu Tukuma basketbola attīstībā, ir atgriezušies skatītāji zālē, arī komanda pa šo gadu ir augusi meistarībā! Jau plānojam un gatavojamies nākamai sezonai, kurā ir jāsper solis uz priekšu gan basketbola kvalitātē, gan mājas spēļu organizētībā, padarot katru mājas spēli par maziem basketbola svētkiem pilsētā!

Liels paldies atbalstītājiem , kas bija ieradušies uz spēli Tukumā, gan arī tiem, kas mēroja garo ceļu uz Salacgrīvu, lai atbalstītu Tukuma komandu! Kā arī paldies mūsu atbalstītājiem Tukuma Novada pašvaldībai, Tukuma Sporta Skolai, Rīgas Dzirnavnieks, ProBasketball un Partner Broker! Tiekamies nākamajā sezonā!

    Leave Your Comment Here